Casa Ruocco Villa
| Wi-Fi | Luftkonditionering | Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
När du bor i Casa Ruocco Villa Foz do Iguaçu kan du enkelt nå Tancredo Neves-bron, som ligger ungefär 4 km bort. Villan med 1 badrum, som har plats för upp till 5 gäster, erbjuder en parkering.
Iguassufallen flygplats ligger inom 20 minuters bilresa och Monjolo-parken finns cirka 10 minuter bort med bil. Gästerna kan besöka Foz do Iguaçu Country Club som ligger ungefär 2 km bort, medan Omar Ibn Al-Khattab-moskén finns ungefär 3 km bort.
Restaurangen Barilanches, som serverar ett brett utbud av måltider, ligger mindre än 350 meter bort. Den närmaste busshållplatsen är 325, belägen cirka 5 minuters promenad från villan.
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Parkering
- Inga husdjur
Aktiviteter och avkoppling
- Grill faciliteter
På rummet
- Luftkonditionering
- Tvättmaskin
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Hur långt är det från Iguassufallen till Casa Ruocco Villa?
Flygplatsen Iguassufallen ligger 5 km från Casa Ruocco Villa. - ❓
Finns det ett kök på Casa Ruocco Villa?
Ett komplett kök finns på Casa Ruocco Villa. - ❓
Tillåter Casa Ruocco Villa husdjur?
Casa Ruocco Villa tillåter inte husdjur. - ❓
Finns det en bubbelpool på Casa Ruocco Villa?
Ja, en bubbelpool erbjuds på Casa Ruocco Villa. - ❓
Vilka sevärdheter bör vi se under vistelsen i denna semesterbostad?
Gästerna i denna semesterbostad kan enkelt nå ABC stadium och Parque Nacional do Iguaçu, som ligger inom 2 km från boendet respektive 3 km bort.